Jaki telefon dla dziecka – na kartę czy abonament?

Dziecko w przedszkolu czy szkole podstawowej posiadające swój smartfon już nikogo nie dziwi. Rodzice nie zastanawiają się już, kiedy kupić pierwszy telefon, ale analizują, jaki telefon komórkowy dla dzieci będzie odpowiedni i jaką wybrać ofertę. Jedną z podstawowych kwestii, z którą muszą się zmierzyć, to wybór sposobu płatności. Prepaid czy abonament?

Telefon na kartę czy abonament?

Tu należy nadmienić, że ze względu na zmianę przepisów w 2017 roku, tak samo, jak abonament, karta prepaid również musi zostać zarejestrowana. Co natomiast lepiej sprawdzi się jako telefon dla dziecka? Koszty z biegiem czasu się zrównały, a po dodaniu do ofert na kartę nielimitowanych pakietów, okazuje się, że wcale nie trzeba wiązać się umową z operatorem, aby wygodnie korzystać z telefonu.

Telefon na abonament dla dziecka

Telefon na abonament to na pewno wygodniejsze rozwiązanie. Ani dziecko, ani rodzic, nie muszą zastanawiać się nad tym, ile zostało środków na koncie czy pamiętać o doładowaniu. Dziecko zawsze może wykonać połączenie. Opłaty są stałe, zatem łatwiej je włączyć do comiesięcznego budżetu. Minusem takiego rozwiązania jest natomiast umowa, która wciąż w wielu sieciach wiąże z operatorem na określony czas.

Telefon na kartę dla dziecka

Plusem takiego rozwiązania jest zdecydowanie przejrzystość zasad korzystania z telefonu. Określony budżet nie na telefon więcej, niż środki którymi doładowano konto. To dodatkowo pozwala rozwijać edukację finansową oraz naukę zarządzania dostępnymi środkami. Właśnie dlatego warto rozważyć taką opcję wybierając telefon dla 10 latka. Na korzyść również wypada elastyczność takiej oferty. Nie tylko możecie ją dowolnie zmieniać w trakcie korzystania, ale również bez żadnych konsekwencji zakończyć współpracę z operatorem i przenieść numer do innej sieci. Telefon dla dziecka na kartę ma natomiast taką wadę, że niedoładowane, pozbawi możliwości kontaktu.

Przeczytaj również:  Ranking - Najtańsze oferty na kartę Prepaid z internetem

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiednią ofertę, warto przeanalizować, czy dana sieć oferuje rozwiązanie dedykowane konkretnie dzieciom. Przykładowo usługa „Chroń swoje dziecko” w Play pozwala ustalać z poziomu aplikacji rodzicielskiej zasady korzystania z telefonu przez dziecko. Dzięki temu ograniczysz możliwość dostępu do nieodpowiednich treści czy ustalisz ile czasu dziecko z telefonem w ręce. Podobną usługę oferuje T-Mobile. Aplikacja „Dzieci w sieci” pozwala określić zakres dostępu do serwisów społecznościowych czy ogranicza możliwość kontaktu z niebezpiecznymi treściami. Zarządzać telefonem dziecka możesz zdalnie, z poziomu aplikacji zainstalowanej u siebie.

 

Najtańsze oferty na kartę dla dzieci

a2mobile

To zdecydowanie jedna z najkorzystniejszych ofert. Za 19,99 zł / mc otrzymujesz nielimitowane rozmowy oraz SMS-y, a do tego 10 GB transferu. Kolejne pakiety różnią się jedynie ilością darmowego transferu. W najwyższym w cenie 29,99 zł otrzymasz aż 30 GB dostępu do Internetu.

Lycamobile

Lycamobile zyskuje coraz większą popularność na naszym rynku i nie ma się temu co dziwić. W najtańszym pakiecie kosztującym 20 złotych miesięcznie otrzymujesz nie tylko nielimitowane rozmowy i SMS-y, ale również 30 GB transferu. Co więcej, w ramach transferu dostępnych jest również 2 GB roamingu danych w UE. Pozostałe pakiety różnią się jedynie ilością transferu. 

Virgin Mobile

Niedroga oferta, która idealnie sprawdzi się u dzieci, to niedrogie pakiety „#MINI”. Najtańszy z nich kosztuje 3 złote miesięcznie i oferuje 300 GB transferu, 30 SMS-ów oraz 30 minut rozmów. Wyższy pakiet kosztuje 9 złotych miesięcznie, ale oferuje zdecydowanie więcej. Otrzymasz tam 1 GB transferu, 300 SMS-ów oraz 300 minut rozmów miesięcznie. Nielimitowana oferta z 3 GB transferu to koszt 7 złotych za 7 dni.

Najtańsze oferty na abonament dla dzieci

Lajtmobile

W czołówce ofert, jakie warto polecić rodzicom szukającym optymalnego rozwiązania dla swoich dzieci, będzie na pewno Numer 1 od Lajtmobile. W cenie 19,99 złotych miesięcznie otrzymacie aż 30 GB danych, w tym 2,17 GB w roamingu oraz nielimitowane rozmowy i SMS-y. Co więcej, pierwsze 3 miesiące są darmowe, co w skali trwania całego abonamentu, dodatkowo obniża miesięczny koszt.

Plush

Abonamenty Plush na czas nieokreślony zaczynają się już od 10 złotych miesięcznie. Najkorzystniejszą natomiast ofertą jest abonament za 25 zł/mc, który oferuje darmowe rozmowy oraz SMS-y, a do tego 10 GB lub 15 GB transferu. Ilość danych zależy od tego, czy umowa jest podpisana na 24 miesiące, czy na czas nieokreślony. Co ciekawe i ważne z punktu widzenia dzieci, Facebook, Messenger, Instagram oraz WhatsApp nie zużywają puli miesięcznego transferu.

Virgin Mobile

Jeśli zależy Ci na abonamencie bezterminowym, warto zwrócić uwagę na ofertę Virgin. Tutaj najtańszy abonament bez związania się z operatorem na określony czas kosztuje 14 złotych miesięcznie i SMS-y i rozmowy bez limitu. Ilość miesięcznego transferu określasz sam, jednak podnosi to miesięczny koszt abonamentu. Przy najwyższej opcji całość wyniesie 29 złotych przy 15 GB danych.

NJU mobile

Oferta NJU mobile również świetnie sprawdzi się jako pierwszy abonament dla dziecka. Optymalnym wyborem będzie abonament za 29 złotych, gdzie rozmowy i SMS-y są nielimitowane, a miesięczny pakiet transferu danych to 10 GB. Co ciekawe ilość GB rośnie wraz z czasem korzystania z sieci. Po pół roku otrzymasz już dwa razy więcej w tej samej cenie, trzy razy więcej po dwóch latach.

(918 odsłon, 1 odwiedzin dzisiaj)

Dodaj komentarz