Ranking – Najtańsze oferty na kartę Prepaid z internetem

W dniu dzisiejszym przyjrzymy się dokładnie ofertom na kartę najpopularniejszych operatorów komórkowych w Polsce. Wybór operatora to zdecydowanie trudny wybór  i w tym rankingu poddamy analizie najlepsze oraz najtańsze oferty na kartę prepaid na rok 2018.

Weźmiemy pod uwagę głównie stosunek ceny do ilości darmowych minut, smsów i ilości internetu. Wszystkie przedstawione w rankingu oferty są bez urządzenia.


Lp
Operator
MinutySMSInternetCenaDodatkowe opcjeOferta
1

Nielimitowane

Nielimitowane

15 GB

19,90 PLN

Tworzenie własnej oferty

Sprawdź
2

Nielimitowane

Nielimitowane

20 Gb

25 PLN

Dla nowych klientów 50% zniżki, 20 zł za przeniesienie numeru do Lycamobile

Sprawdź
3

Nielimitowane

Nielimitowane

15-20GB

25 PLN

Dodatkowy internet za doładowania

Sprawdź
4

Nielimitowane

Nielimitowane

15 Gb

25 PLN

Dodatkowe 3 Gb za 5 zł

Sprawdź
5

Nielimitowane

Nielimitowane

10 Gb

25 PLN

BRAK

Sprawdź
6

Nielimitowane

Nielimitowane

10 GB

29 PLN

Facebook,
Messenger, Ask.fm, Dodatkowe Gigabajty Internetu

Sprawdź
7

Nielimitowane

Nielimitowane

6 Gb

20 PLN

Internet, Tidal i Showmax do 3 miesięcy za darmo

Sprawdź
8

Nielimitowane

Nielimitowane

15 GB

29 PLN

Facebook,
Messenger

Sprawdź
9

Nielimitowane

Nielimitowane

10 GB

29 PLN

100 Gb transferu za wyrażenie zgody, 9 zł za drugi numer

Sprawdź
10

Nielimitowane

Nielimitowane

10 GB

25 PLN

Ekstra internet 5 Gb za 9 zł

Sprawdź

Jak widać na powyższej tabeli liderem w kwestii starterów jest zdecydowanie Orange. Za 7 zł dostajemy na start rozmowy i smsy bez limitu, 2 GB internetu; dodatkowo darmowy transfer Facebook oraz możliwość wykonywania połączeń i wysyłania smsów nawet przy zerowym stanie konta.

Druga pozycja czyli nasz “lider technologii LTE” posiada także wszystko bez limitu, jednak dużo niższy pakiet danych, który wynosi 500 MB. Dużym atutem w przypadku Plusa jest darmowy transfer Ipla czego nie znajdziemy u innych operatorów.

1. A2mobile

opinie o a2 mobile

Sieć uruchomiła swoją działalność w 2016 roku i jest zarządzana przez grupę Aero, która niegdyś zasłynęła uruchomieniem darmowego internetu w Polsce. W standardowej ofercie od A2 mobile otrzymujemy nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich wraz z 15Gb transferu w cenie 19,90 zł. miesięcznie. A2 mobile umożliwia zarejestrowanie nowego numeru telefonu za pośrednictwem kuriera. Opłata aktywacyjna wynosi 10 zł z czego tyle samo znajduje się na naszym koncie po otrzymaniu karty. Starter A2mobile, możemy zakupić w sieci sklepów Żabka i Fresh Market.

Podstawowy pakiet kosztuje 19,90 zł w tej ofercie otrzymujemy:

 • nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe i stacjonarne
 • brak limitu smsów
 • nielimitowany transfer internetu

Dodatkowo korzystanie z mediów społecznościowych nie spowalnia naszego Internetu. A2mobile umożliwia również stworzenie własnego pakietu, szczegóły znajdziecie poniżej:

Przeczytaj również:  Internet mobilny na kartę - ranking

Zobacz opinie o a2 mobile.

Minusy
 • powyżej 5 Gb/s prędkość do 3Mb/s
Plusy
 • niska cena
 • 15 GB transferu

a2mobile oferta2


2. Lycamobile

Międzynarodowa sieć komórkowa umożliwiająca kontaktowanie się z innymi w całej Europie, a także USA i Kanadzie. Najtańszy pakiet mamy już od 12,50 zł w pierwszym miesiącu, w drugim przechodzi na standardową opłatę 25 zł. W ofercie otrzymujemy nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich w kraju oraz 20 Gb internetu. Darmową kartę SIM możemy zamówić za pośrednictwem strony internetowej i zarejestrować w wybranym punkcie sprzedaży.

Lycamobile umożliwia darmowe przeniesienie swojego numeru do sieci. Dla zainteresowanych, otrzymujemy za to doładowanie 20 zł. Wysyłka oraz karta SIM są całkowicie bezpłatne. Pakiety w Lycamobile prezentują się następująco:

lycamobile oferta1

Minusy
 • tylko przez pierwszy miesiąc 50% zniżki
Plusy
 • niska cena
 • duży transfer 2-30 GB

3. Orange

Bez wątpienia najlepsza oferta na kartę. Na start otrzymujemy 15 Gb internetu, a po przeniesieniu numeru, aż 35 Gb! Dodatkowo już po roku otrzymujemy bonus za staż do 17 Gb transferu. Natomiast po 3 latach korzystania z oferty Orange na kartę mamy już 20 Gb transferu na miesiąc. Standardowo w pakiecie mamy nielimitowane rozmowy i sms-y do wszystkich oraz dodatkowy transfer internetu za doładowania. Oprócz tego w ofercie Orange na kartę otrzymujemy bonusy internetowe za doładowanie telefonu. Zobacz opinie o Orange.
Minusy
 • mało intuicyjna strona
Plusy
 • po przeniesieniu numeru 35 Gb
 • bonus transferu danych za staż
 • bonusy za doładowania

orange na karte


4. Plus

Nowa oferta od Plusa budzi zaskoczenie. W Plusie na kartę otrzymujemy, aż 15 Gb internetu na start. Oprócz tego standardowo nielimitowane rozmowy i sms-y do wszystkich sieci, a nawet na telefony stacjonarne! Po przeniesieniu swojego numeru do Plusa, możemy liczyć na kolejną zniżkę -50% przez 3 miesiące.

Po doładowaniu konta w Plusie na kartę otrzymujemy darmowe rozmowy i smsy, a środki z doładowania zostają przeniesione na następny miesiąc i możemy wykorzystać je na co chcemy! W cenie 25 zł, możemy skorzystać z oferty Full opcja i mieć 15 GB transferu do wykorzystania oraz rozmowy, smsy i mmsy bez limitu! Zobacz opinie o Plusie.

Minusy
 • brak
Plusy
 • zniżka dla par
 • zniżka -50% przez 3 miesiące
 • szybki internet
 • środki z doładowania przechodzą na następny miesiąc

oferta na karte plus

W Plusie możemy skorzystać również z promocji “W duecie taniej”, która umożliwia tańsze korzystanie z pakietu dla dwóch osób.


5. T-mobile

opinie o t mobile
T-mobile posiada w swojej ofercie dwa główne pakiety, w tym jeden z nielimitowaną ofertą rozmów i sms-ów oraz 10 Gb Internetu. Rozmowy i sms-y mamy bez limitu, cena pakietu jest dobra. Nie ma się do czego przyczepić w ofercie od T-mobile.

Przeczytaj również:  Najtańszy abonament bez telefonu - Najlepsze oferty

Oferta jest z gwarancją satysfakcji lub zwrotem pieniędzy, więc warto zawsze wypróbować. Obecnie pojawia się cor raz większy trend na testowanie darmowych ofert od dostawców sieci telekomunikacyjnych. Zobacz opinie o T-mobile.

Minusy
 • brak dodatkowych bonusów
Plusy
 • dobry stosunek jakości do ceny


6. Virgin mobile

opinie o virgin mobile

Sieć oferuje darmowy starter z 10 Gb internetu do sprawdzenia! W Virginmobile możemy liczyć na pakiety w cenie od 0 zł do 49 zł miesięcznie. Aby zarejestrować swój numer należy zamówić kuriera z bezpłatną dostawą karty sim i umowy. W ofercie Virgin mobile mamy do wyboru kilka planów: #Freepremium, #Pełenluz za 19 złotych miesięcznie oraz plan #Bezlimitu i #Dlamniesuper.

Każdy z pakietów uwzględnia bonus 10 Gb internetu za aktywację oraz nielimitowane minuty do sieci Virgin i Play oraz sms-y do wszystkich sieci. Dodatkowo, możemy aktywować darmowe gigabajty i otrzymać nawet 20 Gb darmowego internetu! Zobacz opinie o Virgin mobile.

Minusy
 • wysoka cena
Plusy
 • różne bonusy
 • darmowy starter z 10 GB internetu


7. Play

Najczęściej wybierana sieć w Polsce oferuje kilka wariantów oferty na kartę. Najczęściej wybierany jest pakiet za 20 zł z 6 Gb transferu danych od wykorzystania. W ofercie posiadamy nielimitowane rozmowy i sms-y do wszystkich osób.

Play oferuje również plan odNOWA, który umożliwia skorzystanie z tzw. Stanu Darmowego gdzie mamy rozmowy i sms-y za darmo. Ważność planu jest bezterminowa, a doładowania przechodzą na kolejny miesiąc. Zobacz opinie o Play.

Minusy
 • mały transfer danych
Plusy
 • Tidal, Showmax na 3 miesiące za darmo


 8. Mobile Vikings

logo mobile vikings
W ofercie Mobile Vikings znajdziemy zarówno standardowe oferty jak i oferty NO LIMIT. Ceny zaczynają się od 19 zł (3 GB internetu i darmowe rozmowy do Abonentów sieci Play oraz Mobile Vikings) a także nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich. Zdecydowanie bardziej korzystną ofertą jest No limit zaczynająca się od 29 zł gdzie otrzymujemy, aż 15 GB transferu danych. Dodatkowo otrzymujemy możliwość bezpłatnego korzystania z Facebook’a i Messegera. Zobacz ofertę mobile vikings poniżej.
Minusy
 • wysoka cena
Plusy
 • Ważność środków na koncie przez cały rok
mobile viking oferta


9. NjuMobile

nju mobile oferta

Sieć umożliwia zarejestrowanie nowego użytkownika za pomocą SMS-a, jeśli posiadamy już zarejestrowany rachunek w NJU na kartę. Istnieje również możliwość rejestracji online za pośrednictwem banku jeśli posiadasz konto w: Millenium, ING lub PBS. Inna możliwość to rejestracja w punktach sprzedaży min. wszystkie salony Orange oraz za pośrednictwem Kuriera.

Przeczytaj również:  Internet mobilny

Przy wyborze oferty na kartę, możemy skorzystać z trzech pakietów. Najczęściej wybieranym pakietem jest do 29 zł. Na start otrzymujemy nielimitowane rozmowy i smsy oraz pakiet internetu 10 Gb.

Minusy
 • wysoka cena
Plusy
 • Drugi numer za 9 zł
njumobile oferta


10. Heyah

Ten usługodawca oferuje w bardzo dobrej cenie nielimitowane rozmowy i sms-y za jedyne 25 zł! Jest to oferta dla użytkowników Heyah, którą można aktywować wysyłając kod *140*298# lub sms-a. Możemy również aktywować naszą ofertę w każdym punkcie sprzedaży salonu T-mobile.

Internet w pakcie od Heyah to, aż 15 Mb/s!  Po wykorzystaniu pakietu 10 Gb internetu, zawsze możemy dokupić dodatkowy transfer już od 5 złotych. Koszt oferty na kartę od Heyah to mniej, niż złotówka dziennie!

Minusy
 • brak większych pakietów internetu
Plusy
 • dobry stosunek jakości do ceny
 • dodatkowy transfer już od 5 zł


Zmiany prawne dotyczące kart prepaid

Obecnie niestety nie możemy już zakupić karty sim w dowolnym kiosku czy sklepie i po prostu włożyć do telefonu po czym od razu będzie aktywna. Zgodnie z obecną ustawą antyterrorystyczną konieczna będzie jej rejestracja w punktach do tego przeznaczonych lub bezpośrednio u naszego operatora.

Podsumowanie rankingu ofert na kartę

Podsumowując, aby dostać się do czołówki najlepszych ofert na kartę należy przede wszystkim oferować swoim klientom pakiet nielimitowanych rozmów i sms-ów a tak, co najmniej 10 GB internetu. Jeżeli chodzi o cenę, nie powinna ona przekraczać kwoty 25 zł miesięcznie.

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe bonusy, które oferują dostawcy a są to między innymi darmowy transfer dla takich aplikacji jak messenger (pochłaniający ogromne ilości danych), Facebook, Skype czy Twitter.

Ranking najtańszych ofert na kartę wyprzedza stosunkowo nowy operator A2 mobile z bardzo elastycznym pakietem, który umożliwia konfigurację usługi od 9,90 zł miesięcznie do 19,90 ze wszystkimi bonusami. Jest to najtańsza i najbardziej przystosowana do potrzeb klienta oferta.

Na drugim miejscu znajdziemy międzynarodowego operatora sieci Lycamobile z jednym z największych pakietów danych, bo aż 20 Gb. Oprócz tego jako nowi klienci, możemy liczyć na 50% zniżki, a utworzenie karty i wysyłka jest całkowicie darmowa.

Ranking – Najtańsze oferty na kartę Prepaid z internetem
Oceń post
(575 odsłon, 1 odwiedzin dzisiaj)

4 komentarze do wpisu „Ranking – Najtańsze oferty na kartę Prepaid z internetem

 1. Według tego rankingu moja oferta na kartę jest dopiero na 7 miejscu, ale ja jestem zadowolony. Nie mam problemów z siecią, niewiele płacę za korzystanie z telefonu. Rzadko piszę smsy i dzwonię.

 2. Bardzo rzetelnie przygotowany ranking, podoba mi się, że powstają takie rankingi co jakiś czas, dzięki czemu jak mam potrzebę to mogę zmienić operatora w każdej chwili, dzięki takim listom mogę wybrać najlepszą ofertę.

Dodaj komentarz