Ranking – Najtańsze oferty na kartę Prepaid z internetem

W dniu dzisiejszym przyjrzymy się dokładnie ofertom na kartę najpopularniejszych operatorów komórkowych w Polsce. Wybór operatora to zdecydowanie trudny wybór  i w tym rankingu poddamy analizie najlepsze oraz najtańsze oferty na kartę prepaid na rok 2018.

Weźmiemy pod uwagę głównie stosunek ceny do ilości darmowych minut, smsów i ilości internetu. Wszystkie przedstawione w rankingu oferty są bez urządzenia.


Lp
Operator
MinutySMSInternetCenaDodatkowe opcjeOferta
1

Nielimitowane

Nielimitowane

15 GB

19,90 PLN

Tworzenie własnej oferty

Sprawdź
2

Nielimitowane

Nielimitowane

20 Gb

25 PLN

Dla nowych klientów 50% zniżki, 20 zł za przeniesienie numeru do Lycamobile

Sprawdź
3

Nielimitowane

Nielimitowane

15-20GB

25 PLN

Dodatkowy internet za doładowania

Sprawdź
4

Nielimitowane

Nielimitowane

15 Gb

25 PLN

Dodatkowe 3 Gb za 5 zł

Sprawdź
5

Nielimitowane

Nielimitowane

10 Gb

25 PLN

BRAK

Sprawdź
6

Nielimitowane

Nielimitowane

10 GB

29 PLN

Facebook,
Messenger, Ask.fm, Dodatkowe Gigabajty Internetu

Sprawdź
7

Nielimitowane

Nielimitowane

6 Gb

20 PLN

Internet, Tidal i Showmax do 3 miesięcy za darmo

Sprawdź
8

Nielimitowane

Nielimitowane

15 GB

29 PLN

Facebook,
Messenger

Sprawdź
9

Nielimitowane

Nielimitowane

10 GB

29 PLN

100 Gb transferu za wyrażenie zgody, 9 zł za drugi numer

Sprawdź
10

Nielimitowane

Nielimitowane

10 GB

25 PLN

Ekstra internet 5 Gb za 9 zł

Sprawdź

Jak widać na powyższej tabeli liderem w kwestii starterów jest zdecydowanie Orange. Za 7 zł dostajemy na start rozmowy i smsy bez limitu, 2 GB internetu; dodatkowo darmowy transfer Facebook oraz możliwość wykonywania połączeń i wysyłania smsów nawet przy zerowym stanie konta.

Druga pozycja czyli nasz “lider technologii LTE” posiada także wszystko bez limitu, jednak dużo niższy pakiet danych, który wynosi 500 MB. Dużym atutem w przypadku Plusa jest darmowy transfer Ipla czego nie znajdziemy u innych operatorów.

1. A2mobile

opinie o a2 mobile

Sieć uruchomiła swoją działalność w 2016 roku i jest zarządzana przez grupę Aero, która niegdyś zasłynęła uruchomieniem darmowego internetu w Polsce. W standardowej ofercie od A2 mobile otrzymujemy nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich wraz z 15Gb transferu w cenie 19,90 zł. miesięcznie. A2 mobile umożliwia zarejestrowanie nowego numeru telefonu za pośrednictwem kuriera. Opłata aktywacyjna wynosi 10 zł z czego tyle samo znajduje się na naszym koncie po otrzymaniu karty. Starter A2mobile, możemy zakupić w sieci sklepów Żabka i Fresh Market.

Podstawowy pakiet kosztuje 19,90 zł w tej ofercie otrzymujemy:

 • nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe i stacjonarne
 • brak limitu smsów
 • nielimitowany transfer internetu

Dodatkowo korzystanie z mediów społecznościowych nie spowalnia naszego Internetu. A2mobile umożliwia również stworzenie własnego pakietu, szczegóły znajdziecie poniżej:

Przeczytaj również:  Najtańszy abonament bez telefonu - Najlepsze oferty

Zobacz opinie o a2 mobile.

Minusy
 • powyżej 5 Gb/s prędkość do 3Mb/s
Plusy
 • niska cena
 • 15 GB transferu

a2mobile oferta2


2. Lycamobile

Międzynarodowa sieć komórkowa umożliwiająca kontaktowanie się z innymi w całej Europie, a także USA i Kanadzie. Najtańszy pakiet mamy już od 12,50 zł w pierwszym miesiącu, w drugim przechodzi na standardową opłatę 25 zł. W ofercie otrzymujemy nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich w kraju oraz 20 Gb internetu. Darmową kartę SIM możemy zamówić za pośrednictwem strony internetowej i zarejestrować w wybranym punkcie sprzedaży.

Lycamobile umożliwia darmowe przeniesienie swojego numeru do sieci. Dla zainteresowanych, otrzymujemy za to doładowanie 20 zł. Wysyłka oraz karta SIM są całkowicie bezpłatne. Pakiety w Lycamobile prezentują się następująco:

lycamobile oferta1

Minusy
 • tylko przez pierwszy miesiąc 50% zniżki
Plusy
 • niska cena
 • duży transfer 2-30 GB

3. Orange

Bez wątpienia najlepsza oferta na kartę. Na start otrzymujemy 15 Gb internetu, a po przeniesieniu numeru, aż 35 Gb! Dodatkowo już po roku otrzymujemy bonus za staż do 17 Gb transferu. Natomiast po 3 latach korzystania z oferty Orange na kartę mamy już 20 Gb transferu na miesiąc. Standardowo w pakiecie mamy nielimitowane rozmowy i sms-y do wszystkich oraz dodatkowy transfer internetu za doładowania. Oprócz tego w ofercie Orange na kartę otrzymujemy bonusy internetowe za doładowanie telefonu. Zobacz opinie o Orange.
Minusy
 • mało intuicyjna strona
Plusy
 • po przeniesieniu numeru 35 Gb
 • bonus transferu danych za staż
 • bonusy za doładowania

orange na karte


4. Plus

Nowa oferta od Plusa budzi zaskoczenie. W Plusie na kartę otrzymujemy, aż 15 Gb internetu na start. Oprócz tego standardowo nielimitowane rozmowy i sms-y do wszystkich sieci, a nawet na telefony stacjonarne! Po przeniesieniu swojego numeru do Plusa, możemy liczyć na kolejną zniżkę -50% przez 3 miesiące.

Po doładowaniu konta w Plusie na kartę otrzymujemy darmowe rozmowy i smsy, a środki z doładowania zostają przeniesione na następny miesiąc i możemy wykorzystać je na co chcemy! W cenie 25 zł, możemy skorzystać z oferty Full opcja i mieć 15 GB transferu do wykorzystania oraz rozmowy, smsy i mmsy bez limitu! Zobacz opinie o Plusie.

Minusy
 • brak
Plusy
 • zniżka dla par
 • zniżka -50% przez 3 miesiące
 • szybki internet
 • środki z doładowania przechodzą na następny miesiąc

oferta na karte plus

W Plusie możemy skorzystać również z promocji “W duecie taniej”, która umożliwia tańsze korzystanie z pakietu dla dwóch osób.


5. T-mobile

opinie o t mobile
T-mobile posiada w swojej ofercie dwa główne pakiety, w tym jeden z nielimitowaną ofertą rozmów i sms-ów oraz 10 Gb Internetu. Rozmowy i sms-y mamy bez limitu, cena pakietu jest dobra. Nie ma się do czego przyczepić w ofercie od T-mobile.

Przeczytaj również:  Internet mobilny

Oferta jest z gwarancją satysfakcji lub zwrotem pieniędzy, więc warto zawsze wypróbować. Obecnie pojawia się cor raz większy trend na testowanie darmowych ofert od dostawców sieci telekomunikacyjnych. Zobacz opinie o T-mobile.

Minusy
 • brak dodatkowych bonusów
Plusy
 • dobry stosunek jakości do ceny


6. Virgin mobile

opinie o virgin mobile

Sieć oferuje darmowy starter z 10 Gb internetu do sprawdzenia! W Virginmobile możemy liczyć na pakiety w cenie od 0 zł do 49 zł miesięcznie. Aby zarejestrować swój numer należy zamówić kuriera z bezpłatną dostawą karty sim i umowy. W ofercie Virgin mobile mamy do wyboru kilka planów: #Freepremium, #Pełenluz za 19 złotych miesięcznie oraz plan #Bezlimitu i #Dlamniesuper.

Każdy z pakietów uwzględnia bonus 10 Gb internetu za aktywację oraz nielimitowane minuty do sieci Virgin i Play oraz sms-y do wszystkich sieci. Dodatkowo, możemy aktywować darmowe gigabajty i otrzymać nawet 20 Gb darmowego internetu! Zobacz opinie o Virgin mobile.

Minusy
 • wysoka cena
Plusy
 • różne bonusy
 • darmowy starter z 10 GB internetu


7. Play

Najczęściej wybierana sieć w Polsce oferuje kilka wariantów oferty na kartę. Najczęściej wybierany jest pakiet za 20 zł z 6 Gb transferu danych od wykorzystania. W ofercie posiadamy nielimitowane rozmowy i sms-y do wszystkich osób.

Play oferuje również plan odNOWA, który umożliwia skorzystanie z tzw. Stanu Darmowego gdzie mamy rozmowy i sms-y za darmo. Ważność planu jest bezterminowa, a doładowania przechodzą na kolejny miesiąc. Zobacz opinie o Play.

Minusy
 • mały transfer danych
Plusy
 • Tidal, Showmax na 3 miesiące za darmo


 8. Mobile Vikings

logo mobile vikings
W ofercie Mobile Vikings znajdziemy zarówno standardowe oferty jak i oferty NO LIMIT. Ceny zaczynają się od 19 zł (3 GB internetu i darmowe rozmowy do Abonentów sieci Play oraz Mobile Vikings) a także nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich. Zdecydowanie bardziej korzystną ofertą jest No limit zaczynająca się od 29 zł gdzie otrzymujemy, aż 15 GB transferu danych. Dodatkowo otrzymujemy możliwość bezpłatnego korzystania z Facebook’a i Messegera. Zobacz ofertę mobile vikings poniżej.
Minusy
 • wysoka cena
Plusy
 • Ważność środków na koncie przez cały rok
mobile viking oferta


9. NjuMobile

nju mobile oferta

Sieć umożliwia zarejestrowanie nowego użytkownika za pomocą SMS-a, jeśli posiadamy już zarejestrowany rachunek w NJU na kartę. Istnieje również możliwość rejestracji online za pośrednictwem banku jeśli posiadasz konto w: Millenium, ING lub PBS. Inna możliwość to rejestracja w punktach sprzedaży min. wszystkie salony Orange oraz za pośrednictwem Kuriera.

Przeczytaj również:  Internet mobilny na kartę - ranking

Przy wyborze oferty na kartę, możemy skorzystać z trzech pakietów. Najczęściej wybieranym pakietem jest do 29 zł. Na start otrzymujemy nielimitowane rozmowy i smsy oraz pakiet internetu 10 Gb.

Minusy
 • wysoka cena
Plusy
 • Drugi numer za 9 zł
njumobile oferta


10. Heyah

Ten usługodawca oferuje w bardzo dobrej cenie nielimitowane rozmowy i sms-y za jedyne 25 zł! Jest to oferta dla użytkowników Heyah, którą można aktywować wysyłając kod *140*298# lub sms-a. Możemy również aktywować naszą ofertę w każdym punkcie sprzedaży salonu T-mobile.

Internet w pakcie od Heyah to, aż 15 Mb/s!  Po wykorzystaniu pakietu 10 Gb internetu, zawsze możemy dokupić dodatkowy transfer już od 5 złotych. Koszt oferty na kartę od Heyah to mniej, niż złotówka dziennie!

Minusy
 • brak większych pakietów internetu
Plusy
 • dobry stosunek jakości do ceny
 • dodatkowy transfer już od 5 zł


Zmiany prawne dotyczące kart prepaid

Obecnie niestety nie możemy już zakupić karty sim w dowolnym kiosku czy sklepie i po prostu włożyć do telefonu po czym od razu będzie aktywna. Zgodnie z obecną ustawą antyterrorystyczną konieczna będzie jej rejestracja w punktach do tego przeznaczonych lub bezpośrednio u naszego operatora.

Podsumowanie rankingu ofert na kartę

Podsumowując, aby dostać się do czołówki najlepszych ofert na kartę należy przede wszystkim oferować swoim klientom pakiet nielimitowanych rozmów i sms-ów a tak, co najmniej 10 GB internetu. Jeżeli chodzi o cenę, nie powinna ona przekraczać kwoty 25 zł miesięcznie.

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe bonusy, które oferują dostawcy a są to między innymi darmowy transfer dla takich aplikacji jak messenger (pochłaniający ogromne ilości danych), Facebook, Skype czy Twitter.

Ranking najtańszych ofert na kartę wyprzedza stosunkowo nowy operator A2 mobile z bardzo elastycznym pakietem, który umożliwia konfigurację usługi od 9,90 zł miesięcznie do 19,90 ze wszystkimi bonusami. Jest to najtańsza i najbardziej przystosowana do potrzeb klienta oferta.

Na drugim miejscu znajdziemy międzynarodowego operatora sieci Lycamobile z jednym z największych pakietów danych, bo aż 20 Gb. Oprócz tego jako nowi klienci, możemy liczyć na 50% zniżki, a utworzenie karty i wysyłka jest całkowicie darmowa.

(2 857 odsłon, 1 odwiedzin dzisiaj)

6 komentarzy do wpisu „Ranking – Najtańsze oferty na kartę Prepaid z internetem”

 1. Według tego rankingu moja oferta na kartę jest dopiero na 7 miejscu, ale ja jestem zadowolony. Nie mam problemów z siecią, niewiele płacę za korzystanie z telefonu. Rzadko piszę smsy i dzwonię.

  Odpowiedz
 2. Bardzo rzetelnie przygotowany ranking, podoba mi się, że powstają takie rankingi co jakiś czas, dzięki czemu jak mam potrzebę to mogę zmienić operatora w każdej chwili, dzięki takim listom mogę wybrać najlepszą ofertę.

  Odpowiedz
 3. Jeśli ktoś się jeszcze waha, to polecam wybrać ofertę play na kartę odnowa. Mamy tam dożywotnią ważność konta, dużo korzystnych pakietów. Nie trzeba doładowywać co miesiąc, wystarczy raz na kwartał.

  Odpowiedz
 4. Zawsze wolałem mieć telefon na kartę niż abonament. Czułem wtedy większą swobodę i łatwe przejście między ofertami/pakietami. Na początku miałem numer w heyah, wtedy wszyscy znajomi tam mieli i mieliśmy darmowe smsy do siebie. Teraz mam w play, bo jest najtaniej w takiej opcji co ja używam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz