Internet mobilny

Jaki internet mobilny wybrać i co brać pod uwagę?

Internet mobilny najlepiej wybierać nie tylko pod względem samej oferty, a także naszej lokalizacji, dostępności agregacji pasm na przykład 4G LTE PLAY działający na pasmach L2100, L2600, które pozwalają na uzyskanie wyższych transferów i warto też popytać sąsiada lub znajomego w danej lokalizacji jak działa u niego internet danego operatora.

Mapy zasięgu odnośnie pokrycia naszego obszaru zasięgiem zawsze są dostępne na stronach internetowych operatorów. Jasne jest, że w miastach stacje będą dostępne bez problemu i zasięg będzie jednak są lokalizacje gdzie występują tzw. “dziury zasięgowe” i tam rewelacji nie należy się spodziewać. Nadajniki możemy sprawdzić na stronie beta.btsearch.pl

Warto nieraz zainwestować 5 zł i zakupić starter internetu mobilnego operatora, który nas interesuje na próbę i przetestować jak działa w naszej lokalizacji przez kilka dni co też znacznie pomorze w wyborze oferty.

Jednak nie to jest tematem naszego rankingu i ma tylko pomóc w wyborze pod kątem technicznym także wracając do tematu poniżej przedstawiam tabelę operatorów oferujących internet w technologii LTE; oczywiście tych, którzy są liderami na Polskim rynku telekomunikacyjnym.

 

Operator
Pakiet danychPoza pakietemAbonamentDodatkowe opcje

45 GB

do 5 Mb/s

40 PLN

IPLA bez limitu

30 GB

do 1 Mb/s

29,99 PLN

BRAK

30 GB

do 1 Mb/s

29,99 PLN

BRAK

20 GB

do 5 Mb/s

39,90 PLN

BRAK

 

Znowu i w tym przypadku wygrywa lider technologii LTE co jest wyraźnie widoczne w tabeli. Oferuje nam 30 GB internetu mobilnego w pakiecie jednak po wykorzystaniu transferu możemy jeszcze spokojnie korzystać z internetu z prędkością do 5 Mb/s. W przypadku innych ofert po wykorzystaniu mamy tylko prędkość do 1 Mb/s co w praktyce bardzo utrudnia swobodne korzystanie z usługi. Dodatkowo mamy pakiet Ipla do wyboru i transfer w zakresie ipla.tv bez limitu także spokojnie możemy korzystać z telewizji internetowej bez obawy o wykorzystanie naszego dostępnego pakietu.

Przeczytaj również:  Jaki telefon dla dziecka - na kartę czy abonament?

Ex aequo drugie miejsce zajmuje T-mobile i Play; nie ma żadnych różnic odnośnie samej oferty w podstawowych opcjach. Obydwaj operatorzy za 29,99 PLN oferują nam taki sam pakiet danych 30 GB.

Najgorzej na tle konkurencji wypada Orange. Zdecydowanie za wysoka cena w stosunku do ilości danych. Na plus wyłącznie sama jakość usługi, którą miałem przyjemność testować.


Plus

Internet mobilny od Plusa umożliwia dostęp do Internetu o prędkości do 150 Mb/s. W pakiecie otrzymujemy 45 Gb transferu danych za 40 zł. Jeżeli korzystamy z usługi SmartDOM koszt internetu mobilnego to zaledwie 30 zł miesięczenie! W wyższych pakietach, możemy otrzymać nawet do 100 Gb miesięcznie! Koszt takiego rozwiązania to zaledwie 60 zł, po warunkiem, że korzystamy też z usługi SmartDOM. Jak czytamy na stronie Plusa, posiada on najwyższą prędkość ściągania danych ze wszystkich sieci dostępnych na rynku!
Minusy
 • mało przejrzysta strona
Plusy
 • najszybszy internet mobilny
 • duże zniżki ze SmartDOM
internet plus


T-mobile

opinie o t mobile

Oferta internetu mobilnego w T-mobile to jedna z lepszych usług na rynku. Obecnie mocno promowana jest usługa 10 Gb internetu za 10 zł miesięcznie przez 10 miesięcy. W tym przypadku po przekroczeniu dopuszczalnego limitu, prędkość transferu ograniczana jest do 16 kb/s. Natomiast w przypadku oferty z pakietem powyżej 10 Gb mamy do wyboru 30 Gb internetu LTE za 29,99 zł (w tym przez 3 miesiące za darmo) lub Internet Relax za 39,99 zł i naprawdę komfortowy pakiet 50 Gb transferu.

W trym przypadku podpisujemy umowę na 18 miesięcy i możemy korzystać z oferty.

Minusy
 • ograniczenie do 16 kb/s po przekroczeniu limitu
Plusy
 • dobry stosunek ceny do oferty
 • ciekawa oferta
internet t mobile


Play

Inną ofertą jest 50 Gb transferu danych za 39,99 zł miesięcznie z urządzeniem. Jest również możliwość wykupienia nielimitowanego transferu danych za 69,99 zł miesięcznie z urządzeniem. Oznacza to, że nie musimy obawiać się o obniżenie prędkości internetu do momentu przekroczenia 100 Gb transferu.

Przeczytaj również:  Najtańszy abonament bez telefonu - Najlepsze oferty

Internet w Play bez urządzenia oferuje nam 30 Gb Internetu za 29,99 zł miesięcznie lub od 49,99 zł miesięcznie z ofertą bez limitu danych.

Minusy
 • pakiet na jedno urządzenie
Plusy
 • dobry stosunek jakości do ceny
 • jeden z najszybszych internetów mobilnych


Orange

Internet mobilny od Orange to 20 Gb transferu danych w cenie blisko 40 zł, co nie powala na kolana przy aktualnych ofertach konkurencji. Możemy jednak po wykorzystaniu dostępnego transferu danych liczyć na dość przyzwoitą prędkość Internetu do 5 Mb/s, co jest standardem w przypadku sieci Plus. Przy wyborze Pakietu 40 Gb prędkość jest zwiększona do aż 10 Mb/s co jest w chwili obecnej bezkonkurencyjne. Dodatkowo, możemy liczyć na taki stan rzeczy przez cały okres trwania umowy.
Minusy
 • mało interesująca oferta
Plusy
 • wysoka prędkość po przekroczeniu limitu danych


Podsumowanie Internetu mobilnego – jaki internet wybrać?

W zależności od zapotrzebowania najbardziej opłacalne oferty internetu mobilnego są od Plusa i Orange. Jeżeli potrzebujesz szybkiego internetu d0 150 Mb/s z pakietem danych aż 45 Gb i korzystasz z telewizji SmartDOM od Cyfrowego Polsatu to, możesz korzystać z tej usługi na preferencyjnych warunkach. Internet mobilny LTE od Plusa w połączeniu z ofertą Polsatu daje nam zniżkę 10 zł. Zatem za pakiet 45 Gb zapłacimy tylko 30 zł miesięcznie.

Jeżeli chodzi o ofertę Internetu mobilnego od Orange to można go polecić osobom, które tak naprawdę nie wiedzą do końca ile transferu zużywają. Jeśli mieścisz się w przedziale 100 Gb miesięcznie i posiadasz 50 zł, które chcesz przeznaczyć na internet mobilny od Orange to, możesz korzystać z prędkości nawet do 10 Mb/s po przekroczeniu pakietu!

(716 odsłon, 1 odwiedzin dzisiaj)

4 komentarze do wpisu „Internet mobilny”

 1. Mam internet w plusie, używam modemu i jestem bardzo zadowolona, nie potrzebuję już internetu po kablu, a ten ma dodatkowo taki plus, że mogę go używać gdzie tylko chce. Jeśli chodzi o zasięg to wiadomo, w różnych miejscach szybkość łącza jest inna, ale to standard.

  Odpowiedz
 2. Świetny jest ten ranking, pokazuje jaką plus ma przewagę w tym aspekcie nad resztą dużych marek w Polsce. Też mam internet w plusie, tylko droższy niż tutaj napisane, bo mam aż 70Gb.

  Odpowiedz
  • Warto też zerknąć na ofertę plusha, który ma zasięg z Plusa, a ilość GB wyższa przy takiej samej cenie albo i niższej. Ogólnie dostaje się jeszcze dodatkowe GB za staż w Plush, czyli im dłużej kupujemy internet tym więcej GB dostajemy w tej samej cenie.

   Odpowiedz
 3. Internet LTE coraz bardziej popularny, ale z tego co widziałem, to nie starczy go jeśli operatorzy nie powiększą sieci i nie dorobią nowych nadajników. Będzie go po prostu brakować.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz