Najtańszy abonament – Ranking ofert na abonament – Sprawdź

Prezentujemy najtańsze i najlepsze oferty na abonament w Polsce. Oferty na abonament są przede wszystkim dla tych, którzy chcą być w stałym kontakcie z klientami lub znajomymi i nie dopuszczają możliwości na przykład pustego konta i braku możliwości korzystania z internetu czy wykonywania połączeń.

Obecnie oferty na abonament są bardziej przyjazne dla użytkownika i zawierają wszystko czego potrzebujemy. Nie zapominajmy także o możliwości dobrania urządzenia do naszego abonamentu co nie jest możliwe w przypadku ofert na kartę. Ma też swoje wady; jesteśmy związani zazwyczaj na 24 miesiące lub więcej z naszym operatorem.

Pod lupę bierzemy 4 największych operatorów i monopolistów pod względem ofert abonamentowych. Nasze porównanie będzie zbliżone do rankingu kart prepaid.

 

Lp
Operator
MinutySMSInternetAbonamentOkres umowy
1

BEZ LIMITU


BEZ LIMITU

15 GB

25 PLN

24 miesiące

2

BEZ LIMITU

BEZ LIMITU

10 GB

49 PLN

24 miesiące

3

BEZ LIMITU

BEZ LIMITU

10 GB

55 PLN

24 miesiące

4

BEZ LIMITU

BEZ LIMITU

10 GB

49,99 PLN

24 miesiące

5

BEZ LIMITU

BEZ LIMITU

12 GB

50PLN

24 miesiące

6

BEZ LIMITU

BEZ LIMITU

10 GB

79,95 PLN

24 miesiące

1. Plush

plush oferta
Abonament w Plushu to 25 zł miesięcznie. W cenie otrzymujemy 15 GB Internetu oraz nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich. Umowa zawierana jest na 24 miesiące. Oprócz tego otrzymujemy za darmo pakiet social free, który nie pobiera transferu danych podczas korzystania z mediów społecznościowych jak Facebook czy Messenger. Dodatkowo przez 3 miesiące korzystamy z bezpłatnego transferu dla YouTube. Zobacz opinie o Plushu.
Minusy
 • po 3 miesiącach kończy się bezpłatny YouTube
Plusy
 • dobra cena
 • duża ilość pakietu danych
 • pakiet social free

plush abonament z telefonem


2. Red Bull Mobile

red bull mobile
W Red Bull Mobile, możemy skorzystać z abonamentu za 49 zł z telefonem. W cenie usługi mamy standardowo nielimitowane rozmowy i smsy ale również dostęp do Tidala przez cały okres trwania umowy za darmo. W abonamencie za 49 złotych miesięcznie mamy do dyspozycji pakiet z transferem danych 10 GB miesięcznie. Warte zwrócenia uwagi jest to, że  przechodzą one na kolejny miesiąc.
abonament z telefonem red bull mobile


 

3. Play

Cena abonamentu w Play to 55 zł, a w niej nielimitowany internet. Co to oznacza? Jak czytamy w regulaminie oferty, jest to internet o górnej prędkości 262 Mb/s pobierania. Natomiast limit transferu danych przy tej prędkości to 10 Gb. Play umożliwia przejście do swojej sieci 6 miesięcy przed końcem umowy z obecnym operatorem i korzystanie w tym czasie z abonamentu bez limitu za 0 zł. Zobacz opinie o Play.
Minusy
 • automatyczny zakup pakietu danych
Plusy
 • spotify za darmo przez 3 miesiące
 • 20 zł rabatu

Minusy
 • mało intuicyjna strona internetowa
 • wysoka cena za usługę
Plusy
 • abonament bez limitu za 0 zł
 • szybki transfer danych

4. Orange

W ofercie Orange znajdziemy podobną ofertę co w Play jednak za nieco niższą cenę. Standardowo otrzymujemy nielimitowane rozmowy i sms-y. Jednak każde przekroczenie limitu danych powoduje automatyczne zakupienie kolejnego pakietu danych 2 Gb w cenie 10 zł. Dodatkowo przez okres 3 miesięcy otrzymujemy Spotify za 0 zł. Zobacz opinie o Orange.

 

Minusy
 • automatyczny zakup pakietu danych
Plusy
 • spotify za darmo przez 3 miesiące
 • 20 zł rabatu

5. Plus

Abonament w Plusie za 50 zł, a jeśli jesteś już klientem Plusa lub korzystasz z Cyfrowego Polsatu to 40 zł. Nielimitowany transfer danych z maksymalną prędkością Internetu do 350 Mb/sDodatkowo jeśli podróżujesz dużo po UE to otrzymasz 120 minut na rozmowy. Zobacz opinie o Plusie.


Minusy
 • mało przejrzysta strona
Plusy
 • niska cena
 • LTE Advanced 350 Mb/s

6. T-mobile

opinie o t mobile
W ofercie od T-mobile otrzymujemy nielimitowane rozmowy i sms-y. Do tego Internet o prędkości LTE z 10 Gb transferu danych. Dodatkowo otrzymujemy rabat za zakupy online. W abonamencie od T-mobile otrzymujemy wiele darmowych aplikacji, które nie zmniejszają naszego transferu danych. Są to min. OLX, Tidal, Facebook, Messenger, WhatsUp, Otomoto, Otodom, Tinder. Zobacz opinie o T-mobile.

abonament tmobile


Na co zwrócić uwagę przy wyborze najtańszego abonamentu?

Umowy na abonament zyskują na popularności, dzięki możliwości podpisywania umów na czas nieokreślony co umożliwia rozwiązanie umowy w dowolnej chwili. Najczęściej umowy abonamentowe zawierane są z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Daje to na tyle swobodę, co korzystanie z ofert na kartę. W ofertach abonamentowych zachęcające są dodatkowe bonusy dla klienta, który za odpowiedni staż otrzymuje np. dodatkowy transfer internetu.

Warto również zwrócić uwagę na wysokość opłaty aktywacyjnej usługi oraz jeśli dużo korzystasz z internetu to sprawdź czy oferowany internet jest bez limitu. Co raz częściej, możemy znaleźć usługi z bezpłatnym transferem dla mediów społecznościowych np. Facebook, Messenger, Gadu Gadu czy YouTube.

Jaki abonament z telefonem wybrać?

Przy wyborze abonamentu z telefonem warto zwrócić uwagę na ceny telefonów, które oferuje operator. Dobrą ofertę prezentuje Plush, gdzie w abonamencie  z telefonem za 49 zł miesięcznie otrzymamy telefon Huawei P9 Lite! Jest to jedna z najlepszych ofert na rynku.

Warto również wziąć pod uwagę ofertę sieci Play jeżeli nie chcemy bawić się w podpisywanie umów z internetowymi sieciami komórkowymi. W Play ten sam telefon czyli Huawei P9 Lite mini otrzymamy za złotówkę z abonamentem 50 zł + VAT.

Aby dobrze wybrać abonament z telefonem warto prześledzić tę samą ofertę w kilku różnych firmach i porównać koszty oraz możliwości. W przypadku umowy na telefon z abonamentem rata miesięczna za telefon, może być różna ze względu na marżę sklepu. Warto również skorzystać z różnego rodzaju porównywarek ofert, gdzie możemy znaleźć pełną bazę ofert poszczególnych operatorów i aktualne zestawienia.

Sprawdzaj rankingi najtańszych abonamentów np. takie jak ten, gdzie możesz znaleźć wszystkie informacje w jednym miejscu, możesz również dowiedzieć się o ofertach sieci, których nie brałeś nawet pod uwagę, a mogą pochwalić się interesującą ofertą. Warto jednak pamiętać, że wybór abonamentu z telefonem wiąże się z większymi opłatami za telefon aniżeli kupilibyśmy go bez.

Przeczytaj również:  Najtańszy abonament bez telefonu - Najlepsze oferty

Podczas wybierania telefonu z abonamentem za złotówkę pamiętaj również o tym, że im mniej zapłacisz za telefon na początku tym więcej będzie kosztował Cię abonament.

Podsumowanie rankingu najtańszego abonamentu

Najlepiej zdecydowanie wypada fioletowy operator czyli Play. W swojej ofercie jako jedyni posiadają internet 4G LTE bez limitu danych. W przypadku tego operatora dostępny jest zasięg 4 sieci czyli możliwość logowania w sieci nie tylko macierzystej sieci Play ale także T-mobile, Plus i Orange. Problemem jest tylko w przypadku internetu ograniczenie w roamingu krajowym do 3 Mb/s pobierania i 1 Mb/s wysyłania. Szczegóły dostępne tutaj.

Play oferuje także w cenie 55 PLN rozmowy i smsy bez limitu przy umowie na 24 miesiące.

Najtańszy abonament – Ranking ofert na abonament – Sprawdź
Oceń post
(302 odsłon, 1 odwiedzin dzisiaj)

3 komentarze do wpisu „Najtańszy abonament – Ranking ofert na abonament – Sprawdź

 1. Podobał mi się ranking z najtańszym abonamentem, ale tutaj zalazłem o czego szukałem. Abonamenty są bardzo dobrze opisane, kiedyś szukałem czegoś takiego, ale teraz mam już abonament. Następnym razem przed wyborem zajrzę tutaj.

 2. Bardzo ciekawy ranking, osobiście mam abonament w tmobile, wszystko bez problemów, dobra jakość połączeń, a często dzwonię, więc jest to dla mnie ważne.

 3. Z abonamentem trzeba uważać, bo przy wyjeździ za granicę potrafią zażyczyć sobie niebotyczne kwoty za internet! Kolega miał taką sytuacje, że miał mieć pakiet internetu, używał normalnie w Hiszpanii i później skasowali go na kilka stów..

Dodaj komentarz