Najtańszy abonament – Ranking ofert na abonament – Sprawdź

Prezentujemy najtańsze i najlepsze oferty na abonament w Polsce. Oferty na abonament są przede wszystkim dla tych, którzy chcą być w stałym kontakcie z klientami lub znajomymi i nie dopuszczają możliwości na przykład pustego konta i braku możliwości korzystania z internetu czy wykonywania połączeń.

Obecnie oferty na abonament są bardziej przyjazne dla użytkownika i zawierają wszystko czego potrzebujemy. Nie zapominajmy także o możliwości dobrania urządzenia do naszego abonamentu co nie jest możliwe w przypadku ofert na kartę. Ma też swoje wady; jesteśmy związani zazwyczaj na 24 miesiące lub więcej z naszym operatorem.

Pod lupę bierzemy 4 największych operatorów i monopolistów pod względem ofert abonamentowych. Nasze porównanie będzie zbliżone do rankingu kart prepaid.

 

Lp
Operator
MinutySMSInternetAbonamentOkres umowy
1

BEZ LIMITU


BEZ LIMITU

15 GB

25 PLN

24 miesiące

2

BEZ LIMITU

BEZ LIMITU

10 GB

49 PLN

24 miesiące

3

BEZ LIMITU

BEZ LIMITU

10 GB

55 PLN

24 miesiące

4

BEZ LIMITU

BEZ LIMITU

10 GB

49,99 PLN

24 miesiące

5

BEZ LIMITU

BEZ LIMITU

12 GB

50PLN

24 miesiące

6

BEZ LIMITU

BEZ LIMITU

10 GB

79,95 PLN

24 miesiące

1. Plush

plush oferta
Abonament w Plushu to 25 zł miesięcznie. W cenie otrzymujemy 15 GB Internetu oraz nielimitowane rozmowy i smsy do wszystkich. Umowa zawierana jest na 24 miesiące. Oprócz tego otrzymujemy za darmo pakiet social free, który nie pobiera transferu danych podczas korzystania z mediów społecznościowych jak Facebook czy Messenger. Dodatkowo przez 3 miesiące korzystamy z bezpłatnego transferu dla YouTube. Zobacz opinie o Plushu.
Minusy
 • po 3 miesiącach kończy się bezpłatny YouTube
Plusy
 • dobra cena
 • duża ilość pakietu danych
 • pakiet social free

plush abonament z telefonem


2. Red Bull Mobile

red bull mobile
W Red Bull Mobile, możemy skorzystać z abonamentu za 49 zł z telefonem. W cenie usługi mamy standardowo nielimitowane rozmowy i smsy ale również dostęp do Tidala przez cały okres trwania umowy za darmo. W abonamencie za 49 złotych miesięcznie mamy do dyspozycji pakiet z transferem danych 10 GB miesięcznie. Warte zwrócenia uwagi jest to, że  przechodzą one na kolejny miesiąc.
abonament z telefonem red bull mobile


 

3. Play

Cena abonamentu w Play to 55 zł, a w niej nielimitowany internet. Co to oznacza? Jak czytamy w regulaminie oferty, jest to internet o górnej prędkości 262 Mb/s pobierania. Natomiast limit transferu danych przy tej prędkości to 10 Gb. Play umożliwia przejście do swojej sieci 6 miesięcy przed końcem umowy z obecnym operatorem i korzystanie w tym czasie z abonamentu bez limitu za 0 zł. Zobacz opinie o Play.
Minusy
 • automatyczny zakup pakietu danych
Plusy
 • spotify za darmo przez 3 miesiące
 • 20 zł rabatu

Minusy
 • mało intuicyjna strona internetowa
 • wysoka cena za usługę
Plusy
 • abonament bez limitu za 0 zł
 • szybki transfer danych

4. Orange

W ofercie Orange znajdziemy podobną ofertę co w Play jednak za nieco niższą cenę. Standardowo otrzymujemy nielimitowane rozmowy i sms-y. Jednak każde przekroczenie limitu danych powoduje automatyczne zakupienie kolejnego pakietu danych 2 Gb w cenie 10 zł. Dodatkowo przez okres 3 miesięcy otrzymujemy Spotify za 0 zł. Zobacz opinie o Orange.

 

Minusy
 • automatyczny zakup pakietu danych
Plusy
 • spotify za darmo przez 3 miesiące
 • 20 zł rabatu

5. Plus

Abonament w Plusie za 50 zł, a jeśli jesteś już klientem Plusa lub korzystasz z Cyfrowego Polsatu to 40 zł. Nielimitowany transfer danych z maksymalną prędkością Internetu do 350 Mb/sDodatkowo jeśli podróżujesz dużo po UE to otrzymasz 120 minut na rozmowy. Zobacz opinie o Plusie.


Minusy
 • mało przejrzysta strona
Plusy
 • niska cena
 • LTE Advanced 350 Mb/s

6. T-mobile

opinie o t mobile
W ofercie od T-mobile otrzymujemy nielimitowane rozmowy i sms-y. Do tego Internet o prędkości LTE z 10 Gb transferu danych. Dodatkowo otrzymujemy rabat za zakupy online. W abonamencie od T-mobile otrzymujemy wiele darmowych aplikacji, które nie zmniejszają naszego transferu danych. Są to min. OLX, Tidal, Facebook, Messenger, WhatsUp, Otomoto, Otodom, Tinder. Zobacz opinie o T-mobile.

abonament tmobile


Na co zwrócić uwagę przy wyborze najtańszego abonamentu?

Umowy na abonament zyskują na popularności, dzięki możliwości podpisywania umów na czas nieokreślony co umożliwia rozwiązanie umowy w dowolnej chwili. Najczęściej umowy abonamentowe zawierane są z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Daje to na tyle swobodę, co korzystanie z ofert na kartę. W ofertach abonamentowych zachęcające są dodatkowe bonusy dla klienta, który za odpowiedni staż otrzymuje np. dodatkowy transfer internetu.

Warto również zwrócić uwagę na wysokość opłaty aktywacyjnej usługi oraz jeśli dużo korzystasz z internetu to sprawdź czy oferowany internet jest bez limitu. Co raz częściej, możemy znaleźć usługi z bezpłatnym transferem dla mediów społecznościowych np. Facebook, Messenger, Gadu Gadu czy YouTube.

Jaki abonament z telefonem wybrać?

Przy wyborze abonamentu z telefonem warto zwrócić uwagę na ceny telefonów, które oferuje operator. Dobrą ofertę prezentuje Plush, gdzie w abonamencie  z telefonem za 49 zł miesięcznie otrzymamy telefon Huawei P9 Lite! Jest to jedna z najlepszych ofert na rynku.

Warto również wziąć pod uwagę ofertę sieci Play jeżeli nie chcemy bawić się w podpisywanie umów z internetowymi sieciami komórkowymi. W Play ten sam telefon czyli Huawei P9 Lite mini otrzymamy za złotówkę z abonamentem 50 zł + VAT.

Aby dobrze wybrać abonament z telefonem warto prześledzić tę samą ofertę w kilku różnych firmach i porównać koszty oraz możliwości. W przypadku umowy na telefon z abonamentem rata miesięczna za telefon, może być różna ze względu na marżę sklepu. Warto również skorzystać z różnego rodzaju porównywarek ofert, gdzie możemy znaleźć pełną bazę ofert poszczególnych operatorów i aktualne zestawienia.

Sprawdzaj rankingi najtańszych abonamentów np. takie jak ten, gdzie możesz znaleźć wszystkie informacje w jednym miejscu, możesz również dowiedzieć się o ofertach sieci, których nie brałeś nawet pod uwagę, a mogą pochwalić się interesującą ofertą. Warto jednak pamiętać, że wybór abonamentu z telefonem wiąże się z większymi opłatami za telefon aniżeli kupilibyśmy go bez.

Przeczytaj również:  Internet mobilny na kartę - ranking

Podczas wybierania telefonu z abonamentem za złotówkę pamiętaj również o tym, że im mniej zapłacisz za telefon na początku tym więcej będzie kosztował Cię abonament.

Podsumowanie rankingu najtańszego abonamentu

Najlepiej zdecydowanie wypada fioletowy operator czyli Play. W swojej ofercie jako jedyni posiadają internet 4G LTE bez limitu danych. W przypadku tego operatora dostępny jest zasięg 4 sieci czyli możliwość logowania w sieci nie tylko macierzystej sieci Play ale także T-mobile, Plus i Orange. Problemem jest tylko w przypadku internetu ograniczenie w roamingu krajowym do 3 Mb/s pobierania i 1 Mb/s wysyłania. Szczegóły dostępne tutaj.

Play oferuje także w cenie 55 PLN rozmowy i smsy bez limitu przy umowie na 24 miesiące.

(1 645 odsłon, 1 odwiedzin dzisiaj)

7 komentarzy do wpisu „Najtańszy abonament – Ranking ofert na abonament – Sprawdź”

 1. Podobał mi się ranking z najtańszym abonamentem, ale tutaj zalazłem o czego szukałem. Abonamenty są bardzo dobrze opisane, kiedyś szukałem czegoś takiego, ale teraz mam już abonament. Następnym razem przed wyborem zajrzę tutaj.

  Odpowiedz
 2. Bardzo ciekawy ranking, osobiście mam abonament w tmobile, wszystko bez problemów, dobra jakość połączeń, a często dzwonię, więc jest to dla mnie ważne.

  Odpowiedz
 3. Z abonamentem trzeba uważać, bo przy wyjeździ za granicę potrafią zażyczyć sobie niebotyczne kwoty za internet! Kolega miał taką sytuacje, że miał mieć pakiet internetu, używał normalnie w Hiszpanii i później skasowali go na kilka stów..

  Odpowiedz
  • Ale jak ktoś się przyzwyczaił do płacenia faktur, to na prawdę jest to wygodniejsze niż doładowywanie telefonu na kartę. Co do wyjazdów, to nikt Ci tego internetu nie włączy, więc jak się uważa to wszystko jest w porządku. Podróżuję dużo i nigdy nie miałem problemów ani obaw o abonament.

   Odpowiedz
 4. Dostałem w plusie samsunga a6 na abonament i jestem zadowolony. U nich mogę brać nowy telefon co dwa lata i cenowo to wychodzi w porządku dla mnie, a nie muszę martwić się o sprzęt.

  Odpowiedz
 5. Bez limitu to rzeczywiście w plushu jest najtaniej, do tego dają kolejne GB za staż w sieci. Polecam, sam korzystam i jestem mega zadowolony!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz